Grzegorz Chomniakiewicz

Grzegorz Chomniakiewicz
Wiek 39 lat
Wykształcenie wyższe (inżynier)
Żonaty, 3 dzieci :)
Przedsiębiorca,
Obecny radny, 5 lat w samorządzie

Urodziłem się w Zagórzu i tu się wychowałem. Teraz zbudowałem dom i planuję przyszłość w naszej miejscowości, dlatego tak bardzo zależy mi na rozwoju Zagórza i na tym żeby każdemu z nas żyło się tu jak najlepiej!

Na przestrzeni mojej 5 letniej kadencji  miałem okazję działać dla Państwa. W związku z powyższym chciałbym się podzielić tym, co udało nam się wspólnie osiągnąć.

Zadania już zrealizowane na naszych osiedlach:

1.      Modernizacja ul. Kopernika

2.      Modernizacja ul. Pospolita, Filtrowa, Dworska

3.      Zakrycie częściowe rowu przy ul. Nowej (w tym roku zakryjemy pozostałą część)

4.      Wykonanie chodnika łączącego ul. Fabryczną z Składową

5.      Montaż poduszek zwalniających na osiedlu Zasław Bloki (w pierwszym etapie zamontowaliśmy na próbę 2 poduszki aby sprawdzić jak realnie wpływa to na ruch, w związku z licznymi głosami będziemy starać się zamontować dodatkowe 2 sztuki w dalszej części)

6.      Budowa zatoki dla autobusów wraz z chodnikiem przy ul. Fabrycznej

7.      Remont placu zabaw przy ul. Fabrycznej

8.      Poprawa przejazdu pod wiaduktem

9.      Poprawa chodnika oraz poprawa przystanku przy ul. Fabrycznej

 

Zadania aktualnie w realizacji:

1.      Modernizacja ul. Łozowej (środki dzięki dobrej współpracy Burmistrza oraz przewodniczącej osiedla Zofii Woźnej zostały pozyskane i w tym roku ulica będzie zmodernizowana)

2.      Modernizacja ul. Nowej (dzięki dobrej współpracy Burmistrzem Ernestem Nowakiem oraz Przewodniczącym osiedla Stanisławem Szczepanowskim udało się pozyskać środki na domknięcie końcowego odcinka drogi ul. Nowej)

3.      Projektowanie ul. Mostowej aż do ul. Granicznej prowadzącej na Dolinę (Odcinek ul. Granicznej wraz z oświetleniem będzie zrealizowany w bieżącym roku. Na pozostałym odcinku wymagane jest poszerzenie drogi - aktualnie prace projektowe dobiegają końca, planowany termin zamknięcia całej dokumentacji - lipiec bieżącego roku)

4.      Budowa wodociągu przy ul. Mostowej (Dokumentacja projektowa została ukończona, prace przy rozbudowaniu wodociągu powinny ruszyć w drugiej połowie bieżącego roku)

5.      Przebudowa oczyszczalni ścieków (obecnie mamy skanalizowane około 90% gminy, stara oczyszczalnia wymaga przebudowy oraz unowocześnienia. 

6.      Poszerzenie wjazdu do szkoły Podstawowej nr 2 (tu chciałbym podziękować pani Iwonie Usyk oraz jej mężowi, za to iż zgodzili się odsprzedać nam fragment działki na tą inwestycję)

7.      Montaż dodatkowych urządzeń do ćwiczeń wraz z karuzelą dla dzieci, za Domem Edukacji Ekologicznej na Zasławiu

8.      Projekt oraz budowa Kolumbarium (kolumbarium to innymi słowy ścianka na urny, niby nic specjalnego ale mój projekt z pewnością wyróżnia się na tle tego co aktualnie mamy na rynku. Gorąco zachęcam Państwa  do obejrzenia wstępnego zarysu, który jest dostępny na www.mojzagorz.pl/kolumbarium )

Co dalej?

Moim celem jest przede wszystkim dokończenie zadań strategicznych dla moich mieszkańców, np. budowa ul. Mostowej, budowa nowej oczyszczalni ścieków czy inwestycje związane z bezpieczeństwem energetycznym oraz obniżaniem kosztów działalności gminy. Ponadto chciałbym aby nasze miasto było atrakcyjne zarówno dla nas jak i dla turystów, dlatego też chciałbym aby w powstała kładka pieszo rowerowa wraz z ścieżką rowerową od strony ujęcia Osławy do Sanu w kierunku Kucab. Osobiście stawiam na rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój naszego miasta!